Meble kuchenne na wymiar czy z sieciówki? Wady i zalety

Nie bez przyczyny mówi się, że kuchnia jest sercem domu. To w kuchni toczy się ogromna część życia rodzinnego. Często nie stanowi wyłącznie miejsca do przechowywania oraz przygotowywania posiłków.


Kuchnia w domu jest najważniejsza

W odpowiednio zaaranżowanej kuchni spędzamy wiele czasu: jemy posiłki, pijemy kawę z przyjaciółmi. To właśnie ilość spędzanego w kuchni czasu spowodowała trend widoczny w nowoczesnych mieszkaniach, czyli kuchnie otwarte na salon. W wielu domach podczas spotkań rodzinnych, czy spotkań z przyjaciółmi, towarzyskie spotkanie rozpoczyna się w kuchni i tam pozostaje do końca. Ilością spędzonego w kuchni czasu nie ma końca, a ilość czynności, jakie w kuchni wykonujemy jest naprawdę ogromna. Na szczęście sprzyja nam w tym zakresie rozwój technologiczny, który jest bardzo dobrze widoczny zarówno w elementach meblowych, jak i sprzęcie AGD. Dobre wyposażenie kuchni w sprzęty, które będą nam pomocne przy wykonywaniu kuchennych czynności, może uczynić naszą pracę wygodną i łatwą. Dlatego planując aranżację tego pomieszczenia, powinniśmy wybrać meble, które spełniają nasze wymagania w 100%, nie warto iść na ustępstwa. Zakup mebli kuchennych to inwestycja na lata, dlatego powinniśmy przemyśleć czy zamówimy meble na wymiar, czy zdecydujemy się na te gotowe ze sklepu sieciowego.

Meble z supermarketu- charakterystyka

Meble gotowe kusza i nęcą, uśmiechają się do nas z ulotek sklepowych, gdzie prezentują się naprawdę dobrze. Do tego cena jest atrakcyjna. Meble, które są gotowe do kupienia w większości dużych sklepów zdecydowanie tracą przy bliższym poznaniu. Większość z nich już stojąc na wystawie sklepowej trzeszczy i skrzypi, więc jak mogą służyć nam przez lata? W tym wypadku uznanie ceny za atrakcyjną jest mocno życzeniowe, jeżeli już po kilku miesiącach będziemy zmuszeni dokonać wymiany na nowe. Wielu z nas zależy na czasie. Wiadomo, że życie różnie się układa nieraz zmuszeni jesteśmy do podjęcia szybkiej decyzji, która wymaga na nas dokonanie szybkiej aranżacji. Część z nas decyduje się na gotowe meble, ponieważ wydaje nam się, że jadąc rano do supermarketu za dwie godziny wrócimy bagażnikiem pełnym szafek do skręcenia- nic bardziej mylnego. Na meble „z paczki”, czas oczekiwania wynosi najczęściej ok. 4 tygodni.

Co daje nam wykonanie meble na wymiar?

Dawniej dokonując zamówienia mebli na wymiar musieliśmy mocno wysilić naszą wyobraźnie by mniej więcej stworzyć obraz naszej przyszłej kuchni. Dzisiaj nic takiego już nie ma miejsca zaawansowane programy graficzne przeznaczone do aranżacji wnętrz są w stanie przełożyć naszą i projektanta wizję na przestrzenną wizualizację. Dzięki temu efekt będziemy mogli zobaczyć w fazie projektowania, tak by ewentualnych poprawek dokonać przed rozpoczęciem procesu produkcji mebli. W ten sposób możemy sprezentować sobie kuchnię z marzeń, gdzie mamy wpływ w zasadzie na każdy element i detal.

Niesamowita jakość mebli kuchennych wykonywanych na zamówienie

Jakość mebli wykonywanych na zamówienie jest nieporównywalnie wyższa niż tych gotowych. Dotyczy to zarówno wykonania frontów meblowych bez względu na to, na który rodzaj się zdecydujemy, jednak najbardziej odczuwane dla użytkownika jest różnica w wykonaniu zawiasów oraz prowadnic. Nowoczesne kuchnie posiadają dużą ilość szuflad- taki sposób przechowywania jest przecież najwygodniejszy, zwykłe prowadnice szuflad odmawiają współpracy bardzo szybko. Systemy przesuwne stosowane w meblach wykonywanych na wymiar, jakie produkujemy są nowoczesne i gwarantują płynność otwierania i zamykania przez długie lata. Kiedy przemyślimy ile razy dziennie odsuwamy szufladę, w której znajdują się np. talerze, wtedy problem z zacinającymi się  zwykłymi prowadnicami staje się naprawdę uciążliwy i denerwujący.

Meble kuchenne na wymiar Radom
Meble kuchenne na wymiar w Radomiu

Jak zaplanować przestrzeń w kuchni?

Decydując się na zmianę aranżacji w kuchni, czy dokonując wyposażenia nowej przestrzeni, musimy dobrze przemyśleć, ponieważ meble będą z nami przez dłuższy czas. Dokonując zakupu mebli wykonywanych na wymiar ograniczeniem dla naszej wyobraźni są jedynie warunki zabudowy jakie posiada nasza kuchnia. Jej wymiary, wnęki, skosy, czy inne nietypowe rozplanowanie przestrzeni w zasadzie wymaga zastosowania mebli wykonywanych na wymiar, ponieważ żadna gotowa zabudowa meblowa nie jest przystosowana do niestandardowych przestrzeni. Jednak takie pomieszczenia, wymagające zastosowania nieszablonowych rozwiązań potrafią szczególnie dużo zyskać- zarówno całkowicie unikalny wygląd do tego niesamowitą funkcjonalność. Obecnie na rynku ilość akcesoriów meblowych, jakie są dostępne, a które możemy ukryć np. pod postacią szuflady (może to być np. wysuwany stolik, czy krajalnica schowana z niewysokiej szufladzie) potrafią nawet najmniejszą kuchnię zmienić w prawdziwe kuchenne królestwo. Czas oczekiwania w przypadku mebli na wymiar nie jest dużo dłuższy niż w przypadku mebli gotowych, wynosi ok. 6 tygodni.

Jesteśmy firmą specjalizującą się w wykonywaniu zabudowy meblowej i meble na wymiar. Proponujemy najnowsze rozwiązania technologiczne- nastawione na wygodę użytkowników oraz trwałość i wytrzymałość wykonanych przez nas aranżacji. Nasze usługi proponujemy w pełnym zakresie od etapu projektu poprzez wykonanie, kończąc na montażu. Posiadamy w tym zakresie ogromne doświadczenie. Zapraszamy do kontaktu, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *